0232 362 54 54 info@karsiyakagoz.com

Supracor Lazer Cerrahi

Lasek (Laser Epitelyal Keratomileusis)

Gözün içindeki merceğin esnekliğinin, yaşın ilerlemesi ile birlikte azalmasıyla oluşan yakını görme sorunu yani tıbbi adıyla “Presbiyopi” çağımızda henüz çözüme ulaştırılamamış bir göz hastalığı idi. İnsanlar toplum içinde gazete okurken, sipariş vermek için, menü incelerken ya da cep telefonlarını kullanırken yakın gözlüğü takmak istemiyorlardı. Çok uzun yıllardır bu sorunu düzeltmek için yakın gözlüğü ya da kontak lenslerkullanılıyordu. Son yıllarda hızla gelişen bir başka seçenek ise lazerle presbiyopi tedavisidir: SUPRACOR Supracor; 40 yaş sonrasında ortaya çıkan yakını net görememe sorununun (presbiyopi) düzeltilmesini sağlayabilen bir excimer lazer işlemidir. Supracor’da gözün dış yüzeyine (kornea) excimer lazer uygulanarak kornea yeniden şekillendirilir ve yakın görme (presbiyopi) düzeltilir. Yakın görme(Presbiyopi) cerrahisinde supracor diğer refraktif cerrahi işlemlere nazaran daha güvenlidir.

Supracor tedavisinin amacı; gazete-kitap, restoran mönüsü, bilgisayar ya da cep telefonundaki günlük hayatınızda karşılaştığınız yazıları gözlüksüz okuyabilmeniz ve dikiş dikerken yaşanan bulanık görme problemiiçin yakını görme gücünüzü iyileştirmektir. Supracor uzak görüşü bozmadan hem uzak hem de yakın görmeyi tek seansta düzelten güvenli ve etkili bir yöntemdir.

SUPRACOR, her iki göze birden uygulanır. Hipermetroplarda, Miyoplarda ve kırma kusuru olmayan (emetrop)gözlerin yanı sıra LASİK tedavisinden sonra da uygulanır. Supracor uzak görüşü bozmadan tek seansta hem uzak hem yakın görme düzeltilmektedir. Supracor dışındaki diğer lazer ile düzeltilenyakın görme bozukluğu yöntemlerinde pupil (gözbebeği) alanı içerisinde istenmeyen aberasyonlar (sapma) oluşup uzak görüş bozulurken, bu yöntemde istenmeyen sapmalar oluşturulmadan yakın görme düzeltilmektedir.

Supracor tedavisiiçin hastalarda bazı kriterler aranmaktadır. Bunlar muayene ve ölçümlerle tespit edilir. Lasik yöntemine uygun olan her göze Supracor tedavisi de uygulanabilir. Supracor tedavisi yapılamayacak hastalar ise yine lasik adaylarında olduğu gibi kuru göz, katarakt, ince kornea, glokom, keratokonus gibi hastalıkları içermektedir. Ayrıca hamilelik, romatizmal veya şiddetli metabolik hastalık gibi lazer işlemine engel oluşturan durumlarda da supracor tedavisi yapılamamaktadır.